Region 3-AAA Varsity Boys 5,000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Conner Hawkins 12 Cookeville High Scho 16:21.43 1
2 Xavier Findley 11 Stone Memorial High 16:36.69 2
3 Ben Tabor 12 Cumberland Co. High 16:50.88 3
4 Caleb Aikens 11 Cookeville High Scho 17:00.64 4
5 Michael VanWinkle 11 Stone Memorial High 17:18.42 5
6 Ben Pardue 12 Cookeville High Scho 17:42.68 6
7 Christian Locke 11 Warren Co. High Scho 17:43.18 7
8 Payt Bussey 10 Stone Memorial High 17:53.81 8
9 Joseph Adams 12 Ooltewah High School 17:54.67 9
10 Caleb Underdown 12 McMinn County High S 18:00.35 10
11 Cole Millard 10 Cleveland High Schoo 18:08.37 11
12 Alex Cruz 11 Cookeville High Scho 18:09.38 12
13 Preston Buck 11 Stone Memorial High 18:12.88 13
14 Blake Daniels 11 Cookeville High Scho 18:18.55 14
15 Max Blevins 10 Soddy Daisy High Sch 18:24.13 15
16 Jonathan Dean 12 Cookeville High Scho 18:24.63 16
17 Eron Schulte 10 Ooltewah High School 18:30.18 17
18 Bryan Chavez 9 Ooltewah High School 18:45.77 18
19 Jacob Kiemeyer 10 East Hamilton High S 18:46.52 19
20 Jake Toney 9 Warren Co. High Scho 18:51.28 20
21 Tyler Ramage 10 Walker Valley High S 18:52.50 21
22 Jackson Hughes 11 Stone Memorial High 18:57.00 22
23 Brenden O'Boyle 10 Walker Valley High S 19:00.27 23
24 Phillip Hall 10 Rhea County High Sch 19:00.74 24
25 Joseph Brown 10 Cleveland High Schoo 19:05.61 25
26 Sammy Zeino 12 Cumberland Co. High 19:06.03 26
27 Tyler Mcrae 11 McMinn County High S 19:07.59 27
28 Cole Shiffer 10 Cleveland High Schoo 19:08.33 28
29 David Tullock 11 Cleveland High Schoo 19:12.95 29
30 Zach Stambaugh 11 Stone Memorial High 19:17.06 30
31 John Hixon 12 Walker Valley High S 19:17.60 31
32 Christian Weeter 9 Warren Co. High Scho 19:22.47 32
33 Ben Bowman 12 Stone Memorial High 19:23.06 33
34 Kyle Rusche 12 Cookeville High Scho 19:23.58 34
35 Blaine Boley 12 Cleveland High Schoo 19:23.99 35
36 Campbell Kirkland 10 Walker Valley High S 19:24.43 36
37 Skyler Godfrey 10 Bradley Central High 19:26.99
38 Taygan Ward 9 McMinn County High S 19:28.82 37
39 Zack Read 12 Soddy Daisy High Sch 19:29.32 38
40 Caleb Nunley 10 East Hamilton High S 19:31.17 39
41 C.j. Giles 10 McMinn County High S 19:34.11 40
42 Brian Byerly 11 Cleveland High Schoo 19:37.58 41
43 Chandler White 12 East Hamilton High S 19:38.13 42
44 Harrison Ivins 12 East Hamilton High S 19:38.55 43
45 Nathaniel Rodgers 11 Bradley Central High 19:42.58
46 Billyjack Smithwick 11 Rhea County High Sch 19:44.01 44
47 Tyler Hollis 12 Walker Valley High S 19:46.10 45
48 Austin McCowan 9 Cookeville High Scho 19:46.67
49 Ethan Underdown 10 McMinn County High S 19:54.87 46
50 Xander Holloway 11 Rhea County High Sch 19:59.48 47
51 Vasilis Drainas 11 Cumberland Co. High 19:59.98 48
52 Corey Markus 12 Soddy Daisy High Sch 20:02.68 49
53 Cole Fritisch 11 East Hamilton High S 20:06.32 50
54 Dillon Earls 10 Warren Co. High Scho 20:15.57 51
55 Fernando Lopez-Bautis 11 Rhea County High Sch 20:17.01 52
56 Spencer Hoffman 10 McMinn County High S 20:21.58 53
57 Aidan Jackson 10 Cookeville High Scho 20:23.27
58 Gabe Sparkman 10 White Co. High Schoo 20:25.63 54
59 Sean Mullett 12 Walker Valley High S 20:26.30 55
60 Paxton Smith 12 Warren Co. High Scho 20:28.75 56
61 Garrett Hall 12 McMinn County High S 20:30.30 57
62 Drew Davis 10 McMinn County High S 20:31.27
63 Micah Hall 12 Rhea County High Sch 20:32.61 58
64 Daniel Frost 10 Cookeville High Scho 20:35.03
65 Ben Thompson 9 East Hamilton High S 20:36.59 59
66 Hunter Walker 11 Rhea County High Sch 20:47.14 60
67 Ruben Lavariega 10 McMinn County High S 20:57.72
68 Bryson Bayles 12 Rhea County High Sch 20:58.12 61
69 Grant Hitchcock 11 Warren Co. High Scho 21:01.73 62
70 Caden Stubblefield 9 Warren Co. High Scho 21:11.01 63
71 Zach Nicodemus 12 Walker Valley High S 21:15.19 64
72 Camden Quick 9 Rhea County High Sch 21:15.61
73 Zachary Sitzler 11 McMinn County High S 21:23.55
74 Jackson Noblin 11 Warren Co. High Scho 21:30.13
75 Garrett Winsor 9 Walker Valley High S 21:36.92
76 Chris Belew 9 Cleveland High Schoo 21:37.27 65
77 Bryce Bedford 10 Soddy Daisy High Sch 21:40.92 66
78 Roarke Lanning 9 East Hamilton High S 21:41.77 67
79 James Jur 11 Walker Valley High S 21:45.45
80 Casey Russell 11 White Co. High Schoo 21:48.05 68
81 Evan Godbehere 11 Soddy Daisy High Sch 21:52.14 69
82 Ben Nelson 10 East Hamilton High S 22:08.53
83 Ryan Pokorny 11 Bradley Central High 22:25.79
84 Dylan Matthews 12 Ooltewah High School 22:29.04 70
85 Hunter Randolph 10 White Co. High Schoo 22:30.37 71
86 Bryceton Walker 9 Ooltewah High School 22:31.09 72
87 Cj Rackley 12 Soddy Daisy High Sch 22:32.51 73
88 Jonathon West 10 Soddy Daisy High Sch 22:53.74 74
89 Nic Brock 10 Rhea County High Sch 22:54.06
90 Niko Drainas 9 Cumberland Co. High 23:12.34 75
91 Adrian Ogg 12 Soddy Daisy High Sch 23:36.20
92 Nicholas Lester 11 Cumberland Co. High 24:19.97 76
93 Michael Methvin 12 Cumberland Co. High 24:38.22 77
94 Jacob Hicks 9 Cleveland High Schoo 24:43.39
95 Jerry Thompson 9 Ooltewah High School 24:58.01 78
96 Justin Morrison 11 White Co. High Schoo 25:37.40 79
97 Caleb Greenhaw 10 Cleveland High Schoo 26:30.87
98 Alex Tabor 9 Cumberland Co. High 26:42.31 80
99 Lex Morrow 10 Cleveland High Schoo 28:00.87
100 Blake Sweeney 10 Soddy Daisy High Sch 29:30.37
101 Cody Merriman 11 White Co. High Schoo 32:34.00 81
Varsity Boys 5,000 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Cookeville High Scho 37 1 4 6 12 14 16 34
Total Time: 1:27:33 Average: 17:30.54 1-5 Split: 1:58
2 Stone Memorial High 50 2 5 8 13 22 30 33
Total Time: 1:28:59 Average: 17:47.76 1-5 Split: 2:21
3 Cleveland High Schoo 128 11 25 28 29 35 41 65
Total Time: 1:35:00 Average: 18:59.85 1-5 Split: 1:16
4 Walker Valley High S 156 21 23 31 36 45 55 64
Total Time: 1:36:21 Average: 19:16.18 1-5 Split: 54
5 McMinn County High S 160 10 27 37 40 46 53 57
Total Time: 1:36:06 Average: 19:13.15 1-5 Split: 1:55
6 Warren Co. High Scho 166 7 20 32 51 56 62 63
Total Time: 1:36:42 Average: 19:20.25 1-5 Split: 2:46
7 Ooltewah High School 186 9 17 18 70 72 78 -
Total Time: 1:40:11 Average: 20:02.15 1-5 Split: 4:37
8 East Hamilton High S 193 19 39 42 43 50 59 67
Total Time: 1:37:41 Average: 19:32.14 1-5 Split: 1:20
9 Rhea County High Sch 225 24 44 47 52 58 60 61
Total Time: 1:39:34 Average: 19:54.77 1-5 Split: 1:32
10 Cumberland Co. High 228 3 26 48 75 76 77 80
Total Time: 1:43:30 Average: 20:41.84 1-5 Split: 7:30
11 Soddy Daisy High Sch 237 15 38 49 66 69 73 74
Total Time: 1:41:30 Average: 20:17.84 1-5 Split: 3:29
12 White Co. High Schoo 353 54 68 71 79 81 - -
Total Time: 2:02:56 Average: 24:35.09 1-5 Split: 12:09
Region 3-AAA Varsity Girls 5,000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Sydney Tabor 11 Cumberland Co. High 20:21.72 1
2 Lauren Tabor 9 Cumberland Co. High 20:27.87 2
3 Hailey Coudriet 12 Stone Memorial High 20:46.96 3
4 Isabella Dawson 12 Cookeville High Scho 20:56.02 4
5 Courtney McCowan 12 Cookeville High Scho 21:04.12 5
6 Lesley Green 10 Rhea County High Sch 21:09.19 6
7 Eilish Stanek 12 East Hamilton High S 21:18.77 7
8 Bailey Mullett 11 Walker Valley High S 21:52.36 8
9 Kendall Harris 10 Walker Valley High S 21:58.34 9
10 Ashtyn Frazier 11 Walker Valley High S 22:02.75 10
11 Emily Gregg 9 East Hamilton High S 22:15.88 11
12 Gabrielle Beckett 10 Soddy Daisy High Sch 22:20.23 12
13 Ifeoma Ikedionwu 12 Cookeville High Scho 22:30.32 13
14 Lara Summit 11 Ooltewah High School 22:33.67 14
15 Nelia Dzhuha 11 Bradley Central High 22:36.20
16 Julie Bryant 9 Cleveland High Schoo 22:36.81 15
17 Sarah Welch 11 Rhea County High Sch 22:48.97 16
18 Libby Leftwich 12 Cookeville High Scho 22:51.39 17
19 Susan Nelson 10 Stone Memorial High 22:58.37 18
20 Alice Goonetileke 9 Cleveland High Schoo 22:58.98 19
21 Emma Cate Jones 10 Cookeville High Scho 23:02.99 20
22 Gia Smithwick 11 Rhea County High Sch 23:03.60 21
23 Mary Grace Cravens 10 Cookeville High Scho 23:11.25 22
24 Matilda Lee 12 Cleveland High Schoo 23:13.97 23
25 Katie Estes 11 Cleveland High Schoo 23:15.09 24
26 Hannah Hart 12 Cookeville High Scho 23:25.12 25
27 Chloe Livingston 11 Cookeville High Scho 23:27.68
28 Morgan Long 10 Cookeville High Scho 23:45.63
29 Jennifer Bolling 11 Soddy Daisy High Sch 23:48.52 26
30 Rebekah Noland 10 Stone Memorial High 24:01.91 27
31 Claire Yolitz 10 East Hamilton High S 24:04.10 28
32 Indianna Ackerman 10 McMinn County High S 24:04.82 29
33 Carmen Merolle 10 East Hamilton High S 24:08.02 30
34 Megan Hines 11 East Hamilton High S 24:18.36 31
35 Kiley Green 12 Rhea County High Sch 24:18.85 32
36 Anna Kemmer 11 Stone Memorial High 24:24.03 33
37 Whitney Mcconnell 12 Bradley Central High 24:26.50
38 Courtney Stapp 12 Soddy Daisy High Sch 24:27.65 34
39 Jessica Shiffer 12 Cleveland High Schoo 24:37.31 35
40 Jena Burk 11 Cookeville High Scho 24:38.13
41 Megan Funderburke 11 Cleveland High Schoo 24:46.52 36
42 Chloe Johnson 9 Ooltewah High School 24:53.63 37
43 Cassidy Balkom 10 Walker Valley High S 24:58.10 38
44 Lena Miller 11 Rhea County High Sch 25:05.02 39
45 Alexis Kyle 11 Cleveland High Schoo 25:05.96 40
46 Allie Hale 11 Stone Memorial High 25:11.43 41
47 Skylar Hawkins 12 Soddy Daisy High Sch 25:15.74 42
48 Savannah Benton 11 Soddy Daisy High Sch 25:21.13 43
49 Rosemarie Balderas 11 Cumberland Co. High 25:33.02 44
50 Brittany Simmons 11 White Co. High Schoo 25:37.33 45
51 Taylor Ellis 11 Walker Valley High S 25:49.69 46
52 Christina Nielsen 11 Soddy Daisy High Sch 25:56.69 47
53 Katie McKee 9 Bradley Central High 26:06.47
54 Elizabeth Owens 12 Cleveland High Schoo 26:14.42
55 Anna Brown 10 McMinn County High S 26:18.23 48
56 Mia Angel 10 Walker Valley High S 26:20.25 49
57 Grace Cox 11 McMinn County High S 26:27.09 50
58 Bethany Carideo 10 McMinn County High S 26:29.08 51
59 Gracie Howard 11 East Hamilton High S 26:41.98 52
60 Ashley Hale 9 Stone Memorial High 26:44.94 53
61 Kelsey Gross 11 Warren Co. High Scho 26:53.88 54
62 Katie Towne 10 Walker Valley High S 27:08.02 55
63 Emma Hines 11 East Hamilton High S 27:18.78 56
64 Holly Johnson 9 Ooltewah High School 27:22.09 57
65 Olianada Vazquez 10 Warren Co. High Scho 27:23.33 58
66 Lauren Garrison 10 Rhea County High Sch 27:33.02 59
67 Ashlee Sherrell 9 White Co. High Schoo 27:38.89 60
68 Kaylee Higgins 9 McMinn County High S 27:40.88 61
69 Madison Jolly 10 White Co. High Schoo 27:45.00 62
70 Kailey Lewis 9 Cumberland Co. High 27:46.13 63
71 Gloria Gregg 10 Cumberland Co. High 27:50.18 64
72 Sarah Kinzalow 12 Rhea County High Sch 28:04.01 65
73 Jill Hassler 11 Cumberland Co. High 28:16.85 66
74 Kaylee Parkison 11 Walker Valley High S 28:21.07
75 Katie Goodin 11 McMinn County High S 28:25.61 67
76 Sam Bolling 9 Soddy Daisy High Sch 28:39.93 68
77 Nicole Berry 11 Soddy Daisy High Sch 28:47.16
78 Jacey Wiley 10 Stone Memorial High 28:53.77 69
79 Madison Nolen 12 Bradley Central High 29:23.83
80 Morgan Ledbetter 10 White Co. High Schoo 29:27.16 70
81 Lauren Johnson 9 Rhea County High Sch 29:49.83
82 Chloe Bridenstine 9 Ooltewah High School 30:07.64 71
83 Jasmine Goldman 10 Cleveland High Schoo 31:50.26
84 Marlie Henegar 11 Warren Co. High Scho 31:58.68 72
85 Erin Lane 11 Warren Co. High Scho 32:14.87 73
86 Sarah Miller 9 Ooltewah High School 32:18.85 74
87 Madison Henry 9 McMinn County High S 33:04.59 75
88 Gabriella Vazquez 9 Warren Co. High Scho 34:33.00 76
89 Bethaney Flatt 10 White Co. High Schoo 37:47.00 77
Region 3-AAA Varsity Girls 5,000 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Cookeville High Scho 59 4 5 13 17 20 22 25
Total Time: 1:50:25 Average: 22:04.97 1-5 Split: 2:07
2 East Hamilton High S 107 7 11 28 30 31 52 56
Total Time: 1:56:06 Average: 23:13.03 1-5 Split: 3:00
3 Walker Valley High S 111 8 9 10 38 46 49 55
Total Time: 1:56:42 Average: 23:20.25 1-5 Split: 3:58
4 Rhea County High Sch 114 6 16 21 32 39 59 65
Total Time: 1:56:26 Average: 23:17.13 1-5 Split: 3:56
5 Cleveland High Schoo 116 15 19 23 24 35 36 40
Total Time: 1:56:43 Average: 23:20.44 1-5 Split: 2:01
6 Stone Memorial High 122 3 18 27 33 41 53 69
Total Time: 1:57:23 Average: 23:28.54 1-5 Split: 4:25
7 Soddy Daisy High Sch 157 12 26 34 42 43 47 68
Total Time: 2:01:14 Average: 24:14.66 1-5 Split: 3:01
8 Cumberland Co. High 174 1 2 44 63 64 66 -
Total Time: 2:01:59 Average: 24:23.79 1-5 Split: 7:29
9 McMinn County High S 239 29 48 50 51 61 67 75
Total Time: 2:11:01 Average: 26:12.02 1-5 Split: 3:37
10 Ooltewah High School 253 14 37 57 71 74 - -
Total Time: 2:17:16 Average: 27:27.18 1-5 Split: 9:46
11 White Co. High Schoo 314 45 60 62 70 77 - -
Total Time: 2:28:16 Average: 29:39.08 1-5 Split: 12:10
12 Warren Co. High Scho 333 54 58 72 73 76 - -
Total Time: 2:33:04 Average: 30:36.76 1-5 Split: 7:40
Region 4-A/AA Varsity Girls 5,000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Taylor Luthringer 12 Signal Mountain High 19:23.27 1
2 Hannah Whited 12 Cannon Co. High Scho 20:12.80 2
3 Mya Ruch 9 DeKalb Co. High Scho 20:46.89
4 Kaelyn Meier 10 Merrol Hyde Magnet 20:48.22 3
5 Abby Graves 12 Central Magnet High 20:54.47 4
6 Emma Harris 12 Central Magnet High 21:02.49 5
7 Kerrigan Walls 9 Central Magnet High 21:06.45 6
8 Camille Smith 11 Central Magnet High 21:19.76 7
9 Morgan Ouellette 10 Central Magnet High 21:46.94 8
10 Anna Waldecker 11 Central Magnet High 21:54.09 9
11 Emily Davis 9 Signal Mountain High 21:58.90 10
12 Mattie Parker 10 Signal Mountain High 22:12.18 11
13 Taylor Cox 12 Macon Co. High Schoo 22:20.96
14 Reagan Poskevich 10 Merrol Hyde Magnet 22:27.77 12
15 Megan Scott 10 Central Magnet High 22:30.67 13
16 Kathleen Umbarger 11 Signal Mountain High 22:43.60 14
17 Catherine Drennan 11 Signal Mountain High 22:44.47 15
18 Emmie Monroe 8 Merrol Hyde Magnet 22:49.03 16
19 Rachel-Anne Scalla 9 Notre Dame High Scho 22:54.03 17
20 Judah Berl 11 Merrol Hyde Magnet 22:55.56 18
21 Shaylee Ellingson 12 Macon Co. High Schoo 22:58.69
22 Emma San Miguel 12 Notre Dame High Scho 23:06.62 19
23 Amanda Blanco 9 Cannon Co. High Scho 23:08.66 20
24 Isabella Russo 10 Cannon Co. High Scho 23:18.27 21
25 Madison Gaither 9 Cannon Co. High Scho 23:39.05 22
26 Carla Slabber 11 Signal Mountain High 24:23.14 23
27 Josie Kastner 8 Merrol Hyde Magnet 24:30.31 24
28 Caroline Cornett 9 Signal Mountain High 24:37.67 25
29 Libby Dishman 10 Sequatchie Co. High 24:39.25
30 Keelie Tucker 9 Macon Co. High Schoo 24:50.03
31 Lexie Deese 9 Cannon Co. High Scho 24:55.14 26
32 Lucy Sandhoff 10 Chattanooga Christia 25:02.36 27
33 Ellen Getter 10 Merrol Hyde Magnet 25:10.26 28
34 Laura Campbell 9 Bledsoe Co. High Sch 25:31.33 29
35 Angela Vassar 10 Cannon Co. High Scho 25:36.48 30
36 Paige Woody 10 Notre Dame High Scho 25:36.96 31
37 Samantha Gaither 12 Cannon Co. High Scho 25:43.19 32
38 Madison Stagnaro 10 Sequatchie Co. High 25:55.57
39 Anne Miller 12 Chattanooga Christia 25:59.88 33
40 Jaden Campbell 9 Grundy County High S 26:37.19
41 Maria Dassow 12 Chattanooga Christia 27:13.86 34
42 Natalie Varga 10 Notre Dame High Scho 27:25.44 35
43 Jordan McCommon 12 Chattanooga Christia 27:45.82 36
44 Anyah Beachy 10 Livingston Academy 27:55.92 37
45 Adrianna Reed 9 Watertown High Schoo 28:06.02
46 Olivia Reagan 10 Alvin C. York Instit 28:09.68
47 Pamela Avendano 11 Notre Dame High Scho 28:10.59 38
48 Shanda Thomas 12 Grundy County High S 28:30.66
49 Trinity Brown 9 Bledsoe Co. High Sch 28:58.52 39
50 Grace Morrison 11 Chattanooga Christia 29:12.63 40
51 Matilda Green 9 Chattanooga Christia 29:25.96 41
52 Clarissa Meeks 12 Grundy County High S 29:46.47
53 Lydia Brown 10 DeKalb Co. High Scho 29:54.63
54 Emmy Long 11 Bledsoe Co. High Sch 30:02.99 42
55 Lakita Barlow 9 Livingston Academy 30:12.88 43
56 Sydni Bowman 10 Macon Co. High Schoo 30:24.30
57 Gaby Richards 9 Bledsoe Co. High Sch 30:25.75 44
58 Julian Reed 9 Bledsoe Co. High Sch 30:35.56 45
59 MerriAllen Krueger 11 Merrol Hyde Magnet 30:39.47 46
60 Victoria Patterson 10 Watertown High Schoo 31:00.87
61 Rebecca Sanders 9 Livingston Academy 31:04.86 47
62 Rylee Smith 12 Livingston Academy 31:13.99 48
63 Rhea Lynne Conner 9 Livingston Academy 31:19.48 49
64 Mattie Ray 9 Watertown High Schoo 31:20.01
65 Jill VanDomelen 10 Livingston Academy 31:34.43 50
66 Alex Queen 9 Watertown High Schoo 32:03.24
67 Jubilee Christman 10 Alvin C. York Instit 33:45.21
68 Brittany Miller 9 Bledsoe Co. High Sch 35:16.00 51
69 Marissa McDowell 12 Sequatchie Co. High 35:20.00
70 Tayna Retallack 12 Upperman High School 37:04.00
71 Mellissa Vaughn 12 Upperman High School 43:33.00
Region 4-A/AA Varsity Girls 5,000 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Central Magnet High 30 4 5 6 7 8 9 13
Total Time: 1:46:11 Average: 21:14.03 1-5 Split: 53
2 Signal Mountain High 51 1 10 11 14 15 23 25
Total Time: 1:49:03 Average: 21:48.49 1-5 Split: 3:22
3 Merrol Hyde Magnet 73 3 12 16 18 24 28 46
Total Time: 1:53:31 Average: 22:42.18 1-5 Split: 3:43
4 Cannon Co. High Scho 91 2 20 21 22 26 30 32
Total Time: 1:55:14 Average: 23:02.79 1-5 Split: 4:43
5 Notre Dame High Scho 140 17 19 31 35 38 - -
Total Time: 2:07:14 Average: 25:26.73 1-5 Split: 5:17
6 Chattanooga Christia 170 27 33 34 36 40 41 -
Total Time: 2:15:15 Average: 27:02.91 1-5 Split: 4:11
7 Bledsoe Co. High Sch 199 29 39 42 44 45 51 -
Total Time: 2:25:35 Average: 29:06.83 1-5 Split: 5:05
8 Livingston Academy 224 37 43 47 48 49 50 -
Total Time: 2:31:48 Average: 30:21.43 1-5 Split: 3:24
Region 4-A/AA Varsity Boys 5,000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Thomas Porter 12 Signal Mountain High 17:04.86 1
2 Alex Ponce 10 Merrol Hyde Magnet 17:11.48 2
3 Jordan Shirley 11 Central Magnet High 17:23.76 3
4 Fuji Anday 9 Central Magnet High 17:26.14 4
5 Garret McGlasson 11 Merrol Hyde Magnet 17:43.31 5
6 Garrison Wheeler 11 Signal Mountain High 17:47.04 6
7 Landry Wells 9 Central Magnet High 17:48.40 7
8 Sean Meier 12 Merrol Hyde Magnet 17:49.15 8
9 Micaiah Allison 12 Chattanooga Christia 17:52.76 9
10 Jonah Bird 11 Signal Mountain High 17:54.33 10
11 Richard Max Wagner 12 Merrol Hyde Magnet 17:57.49 11
12 Gray Pullias 10 Central Magnet High 18:13.11 12
13 Eli Callender 9 Central Magnet High 18:14.85 13
14 Carson Sheumaker 10 Central Magnet High 18:15.61 14
15 Will Remke 9 Signal Mountain High 18:16.87 15
16 Austin Duggin 11 Cannon Co. High Scho 18:17.80 16
17 Jack Zhao 10 Central Magnet High 18:23.06 17
18 Joshua Alexander 12 Merrol Hyde Magnet 18:35.78 18
19 Devin Gilpatrick 12 Cannon Co. High Scho 18:42.50 19
20 Matthew Broussard 12 Chattanooga Christia 18:46.74 20
21 Daniel Reinink 10 Chattanooga Christia 18:51.31 21
22 Matthew Williams 12 Signal Mountain High 18:56.94 22
23 Logan Silvers 11 Sequatchie Co. High 18:59.44 23
24 Will Bordash 11 Notre Dame High Scho 19:02.39 24
25 Matthew Adams 10 Chattanooga Christia 19:14.03 25
26 Jared Hill 9 Macon Co. High Schoo 19:17.24 26
27 Jarrett Stewart 11 Sequatchie Co. High 19:18.06 27
28 Michael Cornett 11 Signal Mountain High 19:23.69 28
29 Cameron Mercer 9 Macon Co. High Schoo 19:26.44 29
30 Joshua Richardson 10 Chattanooga Christia 19:27.29 30
31 Aaron Anand 12 Chattanooga Christia 19:31.45 31
32 Justin Whited 10 Cannon Co. High Scho 19:34.89 32
33 Davis Carter 12 Signal Mountain High 19:35.52 33
34 Collin Peace 12 Chattanooga Christia 19:36.81 34
35 Collin Reed 9 Cannon Co. High Scho 19:54.85 35
36 Chris Nance 9 Grundy County High S 19:57.99 36
37 Zakk Romans 11 Sequatchie Co. High 20:01.60 37
38 Jose Rodriguez 12 DeKalb Co. High Scho 20:03.28 38
39 Alex Sergouiano 11 Cannon Co. High Scho 20:03.80 39
40 Stewart Matthews 11 Alvin C. York Instit 20:10.37 40
41 Isaac Wakefield 11 Macon Co. High Schoo 20:13.09 41
42 Yujun Jung 12 Merrol Hyde Magnet 20:14.87 42
43 Basil Marceaux 10 Sequatchie Co. High 20:19.82 43
44 Brennan Phillips 10 Merrol Hyde Magnet 20:23.20 44
45 Will Stephens 10 DeKalb Co. High Scho 20:41.98 45
46 Duncan Cook 9 Cannon Co. High Scho 20:45.56 46
47 Grant Speer 11 Notre Dame High Scho 20:46.90 47
48 Wesley Cannon 10 Livingston Academy 20:57.60 48
49 Ty Reagan 11 Alvin C. York Instit 20:58.70 49
50 Mathew Elmy 9 Cannon Co. High Scho 21:08.06 50
51 Bill Miller 9 DeKalb Co. High Scho 21:10.71 51
52 Luke Bryant 10 DeKalb Co. High Scho 21:27.26 52
53 Paxton Albright 9 Sequatchie Co. High 21:30.72 53
54 James Schumacher 10 Notre Dame High Scho 21:35.53 54
55 Hayden McGuigan 11 Bledsoe Co. High Sch 21:43.80
56 Jathan Campbell 12 Grundy County High S 21:53.93 55
57 Chase Hunter 11 Livingston Academy 21:54.46 56
58 Ryan Welch 11 Notre Dame High Scho 22:06.67 57
59 Brendan Yemm 10 Notre Dame High Scho 22:15.83 58
60 Ealy Gassaway 10 DeKalb Co. High Scho 22:24.69 59
61 Alex Wims 11 Watertown High Schoo 22:25.12
62 Caleb Grimes 11 Grundy County High S 22:26.89 60
63 Parker Gassaway 10 DeKalb Co. High Scho 22:29.04 61
64 Quaid Anderson 10 Grundy County High S 22:31.98 62
65 Cody Antoniak 9 DeKalb Co. High Scho 22:35.35 63
66 Dalton Clark 12 Livingston Academy 22:37.49 64
67 Sebestian Ledford 11 Grundy County High S 22:46.86 65
68 Owen Queen 11 Watertown High Schoo 22:47.25
69 Eric Davis 12 Macon Co. High Schoo 23:03.25 66
70 Kevin Linder 12 Livingston Academy 23:14.08 67
71 Isaac Marshall 9 Macon Co. High Schoo 23:21.97 68
72 Jay Brock 11 Sequatchie Co. High 23:27.47 69
73 Eric Mullins 10 Sequatchie Co. High 23:47.80 70
74 William Grafton 12 Notre Dame High Scho 23:51.58 71
75 Joseph Vaughn 12 Alvin C. York Instit 23:52.95 72
76 Evan Chepul 11 Notre Dame High Scho 23:53.56 73
77 Austin Trull 12 Livingston Academy 23:54.25 74
78 Trey Hall 11 Alvin C. York Instit 24:10.55 75
79 Kase Johnson 10 Grundy County High S 24:21.36 76
80 Jacob Savage 12 Livingston Academy 24:24.00 77
81 Gregory Kirby 9 Macon Co. High Schoo 24:26.06 78
82 Michael Lewis 11 Bledsoe Co. High Sch 24:49.06
83 Billy Gilroy 9 Livingston Academy 24:50.41 79
84 Lucas Justice 12 Alvin C. York Instit 25:50.04 80
85 Cole Sanders 9 Grundy County High S 26:29.42 81
86 Ben Ellis 10 Macon Co. High Schoo 26:54.03 82
87 Bryant Felkins 9 Watertown High Schoo 27:04.19
88 Caleb Whited 9 Watertown High Schoo 27:20.08
89 McKenzie Dickerson 11 Grundy County High S 33:13.00
Region 4-A/AA Varsity Boys 5,000 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Central Magnet High 39 3 4 7 12 13 14 17
Total Time: 1:29:07 Average: 17:49.26 1-5 Split: 52
2 Merrol Hyde Magnet 44 2 5 8 11 18 42 44
Total Time: 1:29:18 Average: 17:51.45 1-5 Split: 1:25
3 Signal Mountain High 54 1 6 10 15 22 28 33
Total Time: 1:30:01 Average: 18:00.01 1-5 Split: 1:53
4 Chattanooga Christia 105 9 20 21 25 30 31 34
Total Time: 1:34:13 Average: 18:50.43 1-5 Split: 1:35
5 Cannon Co. High Scho 141 16 19 32 35 39 46 50
Total Time: 1:36:34 Average: 19:18.77 1-5 Split: 1:46
6 Sequatchie Co. High 183 23 27 37 43 53 69 70
Total Time: 1:40:10 Average: 20:01.93 1-5 Split: 2:32
7 Macon Co. High Schoo 230 26 29 41 66 68 78 82
Total Time: 1:45:22 Average: 21:04.40 1-5 Split: 4:05
8 Notre Dame High Scho 240 24 47 54 57 58 71 73
Total Time: 1:45:48 Average: 21:09.47 1-5 Split: 3:14
9 DeKalb Co. High Scho 245 38 45 51 52 59 61 63
Total Time: 1:45:48 Average: 21:09.59 1-5 Split: 2:22
10 Grundy County High S 278 36 55 60 62 65 76 81
Total Time: 1:49:38 Average: 21:55.53 1-5 Split: 2:49
11 Livingston Academy 309 48 56 64 67 74 77 79
Total Time: 1:52:38 Average: 22:31.58 1-5 Split: 2:57
12 Alvin C. York Instit 316 40 49 72 75 80 - -
Total Time: 1:55:03 Average: 23:00.53 1-5 Split: 5:40